sobota 11. července 2015

Zajímavost pro dnešní den. Pontonový most & Festa del Redentore

Svátek Spasitele. Festa del Redentore. Jeden z nejdůležitějších svátků Benátek. Také v letošním roce bude pro návštěvníky postavený pontonový most přes kanál Giudecca.  

Most je poskládaný ze dřeva a oceli. Má 16 modulů, které jsou ukotvené pozinkovanými ocelovými sloupky. Každý plovoucí modul má dva plováky. Rozměry jeho "paluby" jsou 19x3,8 metru. Modularita umožňuje využití mostu i pro jiné události. Používá se tak pro přemostění Velkého kanálu během Festa della Salute nebo Benátského maratonu

Most je dlouhý 333,7 metru a široký 10 metrů. Pro pěší je k dispozici paluba o šířce 3,6 metru. V nejvyšším bodě je most vysoký 4,2 metru od vodní hladiny. To kvůli možnosti proplouvání lodí. Na mostě je 140 lamp, které ho v noci osvětlují.

Pěší provoz bude povolený od soboty 18. července od 19 hodin do nedělě 19. července  do 22 hodin. Most bude uzavřený během ohňostroje. Tj. od soboty 23.00 do neděle 00.30 hodin. V tuto dobu bude přístupný pouze policii a záchranářům.Více o svátku Festa del Redentore zde.

Žádné komentáře:

Okomentovat

Je fajn, že si svůj názor nenecháváte pro sebe.