Jak na ubytování

Při cestě do Benátek můžete bydlet v centru města nebo v okolí. Nejdražší hotely jsou samozřejmě v centru. Průměrná cena za dvoulůžkový pokoj v Benátkách je 290 €. Pro srovnání, Londýn je na 272 € a Paříž na 234 €. Jak je uvedeno výše, jde o průměrnou cenu. Pokud netrváte na ubytování v 5 hvězdičkovém hotelu během karnevalu, tak vás tyto ceny trápit nemusí. 

Mimo sezónu, se dá bez problémů sehnat ubytování ve slušném, 3 hvězdičkovém hotelu, se snídaní za 50 €*/noc pro dva. V sezóně je dobrá cena za stejné ubytování někde v rozmezí 85-100 €*. 

Typický benátský hotelový pokoj

Při ubytování v samotných Benátkách sledujte, zda váš vybraný hotel neleží na některém z ostrovů. Nejčastěji to bývá Giudecca nebo Lido. Právě proto, že to jsou ostrovy, tak je tam ubytování levnější. Aby se vám pak ubytování neprodražilo o jizdné za lodní přepravu na ostrov. Jednosměrná, 90 minutová jízdenka, na vodní autobus stojí totiž 7.50 €*

Další možností levnějšího ubytování je pevninské Mestre. Doprava z města do Benátek je možná hustou sítí MHD nebo vlakem. Ceny jízdenek jsou 1,50 €*.

Jinou možností, v poslední době hojně využívanou je ubytování podél železniční tratě z Benátek do Trevisa. Ceny hotelů jsou až o polovinu nižší než v Benátkách, doprava vlakem trvá cca 20-30 minut a stojí od 2,50 € do 3.35 €*

Při hledání ubytování využívám v drtivé většině server www.Booking.com. Používám ho již dlouhé roky a nikdy se mi nestalo, že by něco nefungovalo. Mají i českou hotline. Navíc poskytují záruky nejlepší ceny.Booking.com


Pro ověření ceny doporučuji používat cenový srovnávač hotelscombined (je v češtině). V případě stejných parametrů pokoje, ale lepších cen na srovnávači, využívám "garanci nejlepší ceny" u Bookingu a nechávám si cenu dorovnat.

Další možností ubytování je přes www.airbnb.com. Za tu dobu co jezdím do Benátek, jsem ale zatím vždy našel levnější ubytování v hotelu než na airbnb.

Jako vyloženě low-cost varianta je možnost couchsurfingu* Ceny platné červenci 2016

Žádné komentáře: