Jak se pohybovat

O tom, že v Benátkách jsou místo ulic kanály a lodě jezdící po nich, nahrazují městskou hromadnou dopravu ví každý. Stejně tak každý ví, že k Benátkám nerozlučně patří gondoly. Pět možností, jak se pohybovat po Benátské laguně.

Aktualizace 24. července 2018

Návod, jak na benátskou hromadnou dopravu Cestujte po Benátkách bez nutnosti znát jízdní řády a jednotlivé linky. 


Pěšky

Nejspolehlivější "dopravní prostředek". Je sice poněkud pomalejší, disponuje rychlostí cca 4-5 km za hodinu, ale zase máte spoustu času si vše v klidu prohlédnout a kdykoliv se zastavit a téměř všude se s ním dostanete. Centrum Benátek je poměrně malé. Z jednoho konce na druhý dojdete za zrhuba hodinu a půl.
 

Vaporetto - vodní autobus

Tyto lodě jsou páteří dopravy v Benátkách. Jejich trasy jsou koncipované tak, že spojují všechny hlavní ostrovy v laguně. Můžete v nich sedět venku nebo v kryté části. Většinou ale budete stát, lodě bývají celkem plné. Speciálně pak linka číslo 1, která jede od Piazzale Roma přes celý Canal Grande až na Lido.
Cena jízdenky pro turisty je 7,50 €*/90 min. Celodenní "permice" pak stojí od 20* € a lze s ní libovolně přestupovat. Pozor, při každém nástupu na loď musíte jízdenku pokaždé označit! 
 

Motoscafo - vodní taxi

Fungují jako klasické městské taxi nejen po Benátkách, ale zavezou vás i na ostrovy. Počítejte však minimálně 150 €*.

Gondola

Co typičtějšího může být v Benátkách. Romantický dopravní prostředek s neromantickou cenou - 80 €* za 30 minut. Jo, a po 19. hodině je projížďka už za 100 €*.
 

Traghetto

Málo známý dopravní prostředek. Je to vlastně malý přívoz. Na první pohled vypadá jako gondola, ale liší se od ní tím, že gondoliéři jsou vždy dva, vejde se do ní víc lidí a cestující většinou stojí. Traghetta jezdí pouze mezi oběma břehy Canal Grande a mají jen 6 protilehlých stanic. Cena za převoz je 2 €*. Ideální alternativa, pokud se chcete svézt gondolou, ale nechcete za ni platit 80 €.

Více o možnostech dopravy po Benátkách najdete zde.

*Ceny jsou platné v září 2018.


Žádné komentáře: