Při vstupu do pasticcerie Rosa Salva nic nenasvědčuje tomu, že se uvnitř skrývají cukrářské poklady |
Pro generace Benátčanů je to pojem. Pasticerria Rosa Salva. Jejich výrobky jsou tak skvělé, že si je v minulosti dopřávala šlechta i králové. Dnes je na svých stolech vyžadují pro změnu prezidenti nebo známí herci a zpěváci. Navštivte jednu z nejstarších benátských cukráren a zažijte na vlastní kůži kus benátské historie.
Šestá generace benátských cukrářů
Historii cukrárny Salva Rosa píše už šestá generace benátských cukrářů. Začali s ní v roce 1870, kdy Andrea Rosa předběhl čas. Jako první začal poskytovat v té době originální službu. Mobilní kuchyni. Dnes bychom řekli něco jako catering nebo bankety.
Nejčastěji vyrážel do okolí řeky Brenty, kde měli nejbohatší Benátčané své ohromné paláce. V nich pro benátskou smetanku a jejich hosty připravoval vybrané pokrmy.
Název, co vydržel už téměř 140 let
Už o 9 let později, zdědil otcovu "pojízdnou trattorii" Antonio Rosa, přezdívaný Salva. Ten později proslul jako velmi šikovný šéfkuchař. Spojením jeho příjmení a přezdívky vznikl název, který vydržel beze změny už téměř 140 let.
Takto prázdný interiér cukrárny Rosa Salva moc často nenajdete |
Sladkosti z prvotřídních surovin
V pasticcerii Rosa Salva najdete vždycky čerstvé sladkosti vyrobené z prvotřídních surovin. Originální recepty se dědí v rámci rodiny z generace na generaci.
Tak jako místní říkají, že pasticceria Il Tonolo není cukrárna, ale benátská instituce, tak o Rosa Salva říkají, že tam na ně zase dýchají staré dobré časy.
A co ceny?
Nebojte se. Ceny vás určitě nezruinují. Vynikající espresso na baru pořídíte za 1,30 € a pokud si dáte třeba Aperol Spritz, tak se v klidu vejdete do 4 €. Nějaký ten dortík sice za euro už nebude, ale ochutnat benátskou historii stojí za to, ne?
Tak se stavte! A určitě k tomu nebudete potřebovat žádný e-book průvodce Benátek za 490 Kč.
Žádné komentáře:
Okomentovat
Je fajn, že si svůj názor nenecháváte pro sebe.