neděle 10. dubna 2022

Nová atrakce v Benátkách!

Benátky, Piazza San Marco, Proucratie, zvonice Svatého Marka, bazilika Svatého Marka,
Levá část benátských Procuracií se po 500 letech poprvé otevřela veřejnostiBenátky mají nový tahák pro turisty. Zpřístupnění prostor, které byly pro nezasvěcené 500 let nepřístupné!


Otevření po 500 letech 

Za účasti stovky VIP hostů otevřela tento týden pojišťovna Generali levé křídlo Prokuracií na benátském náměstí Svatého Marka.

Procuratie Vecchie, ležící mezi muzeem Correr a věží s hodinami (Torre dell´Orologio), prošly během posledních 5 let náročnou rekonstrukcí. Budova, resp. její třetí patro nebylo během 500 let nikdy přístupné veřejnosti. Teď v něm našla domov nadace The Uman Safety Net, která se věnuje inkluzi, inovacím a udržitelnosti.

Prostory jsou až do 13. dubna přístupné zdarma, bohužel však jen Benátčanům. Po tomto datu je může navštívit široká veřejnost. 

Najděte si levné ubytování v Benátkách. Vyzkoušejte!


Booking.com

2 komentáře:

  1. Zdravím, zajímavý článek. Dostali jsme s manželem jako dárek pobyt v Benátkách , odlet byl letiště Praha. Jelikož nebyl,kdo by nás odvezl na letiště. Museli jsme autem. Parkování jsem měli zajištěné tady , Benátky jsou nádherné. Pobyt jsme si užili. Přeji pohodový den.

    OdpovědětVymazat
  2. Ahoj, super čtení. Z partnerem jsme si zajistili prodloužený víkend v Benátkách. Chtěli bychom tam letadlem. Teď máme dilema, kde zaparkovat auto v blízkosti letiště. Na internetu jsem našla toto parkování, ale nemám s těmito stránkami zkušenost, poraďte? Díky. Hezký den.

    OdpovědětVymazat

Je fajn, že si svůj názor nenecháváte pro sebe.