středa 20. prosince 2017

Letošní silvestrovské oslavy v Benátkách

Letošní silvestrovské oslavy v benátkách, benátky průvodce, kam v benátkách, zažijte benátky jako místní
Letošní vánoční výzdoba před bazilikou Santa Maria della Salute

Každoročním vrcholem benátských oslav příchodu Nového roku je velký ohňostroj. Stejně tomu bude i letos. Půlhodinová spektakulární šou osvítí celé Benátky. Jak si nejlépe užít letošní silvestrovské oslavy v Benátkách?

Hlavní oslavy se tradičně odehrávají na 2 místech. V pevninském městě Mestre a v samotných Benátkách..

Taneční party v Mestre


V Mestre, na hlavním náměstí Piazza Erminio Ferretto, organizuje poslední noc v roce Rádio Piterpan. Od 22:30 do 1:30 hodin se budou na pódiu střídat Mark Baxo, DJ Lady Helen a DJ Andy Mancuso. Večerem bude provázet italská zpěvačka a televizní moderátorka Luisa Corna. Vstup je volný.Ohňostroj se 100letou tradicí


Novoroční ohňostroj se bude tradičně odehrávat v zálivu Svatého Marka (Bacino San Marco). Firma Arquà Polesine, Martarello Group, která od roku 1921 osvětluje veřejné i soukromé události, připravila ohromující podívanou. Letos slibuje teplé barvy, které zahřejí duše návštěvníků.

Ohňostroj začne klasicky přesně o půlnoci. Nejlepší místa na sledování jsou Riva degli Schiavoni, Riva Ca' di Dio, Riva San Biagio, Riva dei Sette Martiri.Před ohňostrojem bude party na náměstí Svatého Marka. Pro srovnání - je to podobné asi jako u nás na Václaváku. Průměrný počet lidí na oslavách dosahuje čísla 60-70.000. Vstupné se neplatí.

Pokud zrovna nemáte cestu do Benátek, nevadí. Mrkněte sem a celou šou můžete sledovat on-line.

Bezpečnostní opatření


Doba je zlá. Počítejte na místě s přísnými bezpečnostními opatřeními. Je zakázáno prodávat nápoje ve sklenicích či skleněných nádobách, používání, přenášení petard nebo jiné pyrotechniky a podobně. Také chování, které by mohlo narušit bezpečnost a zdraví lidí na veřejnosti, nebude policie tolerovat.

Posílení MHD a vlaků


Při příležitosti novoročních oslav posílí Benátky MHD. Lodě i autobusy. Doprava na parkoviště automobilů v Tronchettu (lanovka People Mover) bude fungovat až do 3 hodin ráno. Jízdy budou v 10 minutových intervalech (ta poslední odjíždí z Piazzale Roma ve 2:50 hodin).

Stejně tak italské státní dráhy přidají noční spoje z nádraží Santa Lucia směrem na pevninu. Jízdní řády vlaků najdete na www.trenitalia.it. Speciální novoroční jízdy jsou ke stažení ve formátu pdf.Šťastný nový rok 2018! Felice Anno Nuovo 2018!


Žádné komentáře:

Okomentovat

Je fajn, že si svůj názor nenecháváte pro sebe.