pondělí 10. dubna 2017

Jak se dostat na nejhezčí vyhlídku v Benátkách bez front?

Jak se dostat na nejhezčí vyhlídku v Benátkách bez front?, Benátky průvodce, kam v Benátkách, co vidět v Benátkách, káva v Benátkách, co ochutnat v Benátkách,
Dechberoucí výhled na Benátky z terasy paláce T Fondaco dei Tedeschi

Aktualizace 20. 10. 2017
Loni v říjnu otvíral Benetton společně s DFS (firma z konglomerátu LVMH Louis Vuitton Moët Hennessy) v Benátkách nákupní centrum T Fondaco dei Tedeschi. V té době málokdo věděl, že budova má střešní terasu s dechberoucím výhledem na Benátky. A volným vstupem k tomu. Dnes je situace už jiná. Vstup je sice pořád zdarma, ale musíte si na vyhlídku vystát frontu.

Čekáním strávíte maximálně 5 minut


S tím, jak se blíží letní turistická sezóna, bude zájem o vyhlídku narůstat. Už na letošním karnevalu byl zájem mimořádný. Jak se dostat na nejhezčí vyhlídku v Benátkách bez front? Mám pro vás tip, jak si nenechat nabourat program prohlídky města a čekáním na vyhlídku strávit maximálně 5 minut.

Jak se dostat na nejhezčí vyhlídku v Benátkách bez front?, Benátky průvodce, kam v Benátkách, co vidět v Benátkách, káva v Benátkách, co ochutnat v Benátkách
Jako na červeném koberci. Centrum totiž provozuje jedna z firem ze skupiny Louis Vuitton Moët Hennessy


Jak na to? Nechejte se vyvézt po červených jezdících schodech do předposledního patra paláce. Do toho posledního musíte po svých. Jděte po šipkách "Terrace". Ještě poslední schod a jste tady. Tedy skoro.

Stoleček a usměvavé dámy


Většina návštěvníku jde rovnou za nosem do sálu před sebou. Vy ale ne. Dejte se doleva. Na konci chodby je stoleček a u něho usměvavé dámy. Ty návštěvníkům vydávají "žetonky" s časem, kdy na ně přijde řada. Třeba za 2,5 hodiny.

Na terasu totiž z bezpečnostních důvodů pouští ochranka jen omezený počet návštěvníku. No jo, ale co ty 2,5 hodiny dělat? Vyrazit poklusem na San Marco a pak se rychle vrátit? Máte najednou celý program prohlídky Benátek v troskách.

Jak se dostat na nejhezčí vyhlídku v Benátkách bez front?, Benátky průvodce, kam v Benátkách, co vidět v Benátkách, káva v Benátkách, co ochutnat v Benátkách
Vstupní hala, odkud pouští ochranka po schodech a terasu


Objednejte se na čas, který vyhovuje vám


Buďte mazanější. Nenechejte si nadiktovat, kdy na vás přijde řada. Požádejte, aby vás objednali na čas, který bude vyhovovat vám. Třeba až za 4 hodiny. Nebo za 5. Prostě až se budete vracet zpět do hotelu. Slečna vám s úsměvem vydá "žetonek". Na něm bude uvedený čas, v kolik začíná vaše prohlídka.

Aktualizace 20. 10. 2017
 
T Fondaco dei Tedeschi jde s dobou. Žetonky a usměvavé dámy nahradila moderní technika. Stojánky s tablety. Tam si zvolíte čas prohlídky, který vám vyhovuje, zadáte svůj e-mail a na něj vám, cca do minuty, dorazí potvrzovací kód, který ukážete u vstupu.

Jak se dostat na nejhezčí vyhlídku v Benátkách bez front?
Stojánek s tabletem, na kterém si naťukáte svoji rezervaci na vyhlídkovou terasuJak se dostat na nejhezčí vyhlídku v Benátkách bez front?, Benátky průvodce, kam v Benátkách, co vidět v Benátkách, káva v Benátkách, co ochutnat v Benátkách
Žetonek, který dříve rezervoval vstup na terasu paláce T Fondaco dei Tedeschi. Dnes se již nepoužívá.


Stačí dorazit 5 minut předem


Stačí pak dorazit cca 5 minut předem. Stoupnout si do krátké řady. V ní stojí jen lidé, kteří mají objednaný vstup na stejnou hodinu jako vy. Bude jich tak 30-40. Žetonek dáte při vstupu ochrance. A pak už vystoupáte poslední schůdky a můžete se kochat famózním výhledem na Benátky. Ale moc neváhejte. Z důvodu velkého zájmu na to máte tak 10-12 minut. Pak se střídá.

PS: Nahoru můžete také vyjet výtahem. Jsou dva. Najdete je za kavárnou v přízemí. Mimochodem, mají v ní vynikající espresso. Za 4 €. U výtahu je i WC (zdarma) stejně jako je v posledním patře.

Jak se dostat na nejhezčí vyhlídku v Benátkách bez front?, Benátky průvodce, kam v Benátkách, co vidět v Benátkách, káva v Benátkách, co ochutnat v Benátkách
Kavárna s názvem AMO v přízemí paláce T Fondaco dei TedeschiŽádné komentáře:

Okomentovat

Je fajn, že si svůj názor nenecháváte pro sebe.