pondělí 4. července 2016

Parkování v Benátkách za 4 € na celý den

Parkování v Benátkách za 4 € na celý den
Parkování přímo v Benátkách je v drtivé většině v parkovacích domech a je drahé

Prázdniny jsou tady. Mnozí z těch, co plánují letní návštěvu Benátek, pojedou autem. Auto je fajn společník na cestu. Ale v cílové destinaci nastává ono slavné Nerudovské "kam s ním"? A hlavně za kolik? Vězte, že parkování v Benátkách za 4 € na celý den není žádná utopie. 

Parkování přímo v Benátkách - 30na den


Přímo v Benátkách máte pouze 2 možnosti. Garážový dům na náměstí Piazzale Roma a malé parkoviště na opačné části stejnojmenného náměstí. Ani jedno nedoporučuji. 

Do garáží musíte přijet brzy ráno, aby bylo ještě místo. A pak cena 30 € za den, není zrovna z těch nejlevnějších. Sice ji můžete snížit předplatbou na 28 €, ale ani to není žádná olympiáda.

Krátkodobé stání v přímo v centru od 4 €


Přímo na náměstí Piazzale Roma můžete zaparkovat i krátkodobě a to buď za 4 € na hodinu na venkovním parkovišti, nebo za 7 € na 2 hodiny v krytých garážích Parccheggio Sant Andrea.Malé parkoviště, které leží podél Rio Trá Snt´Andrea, je tak dobré na to, vyložit zde osádku vozu a odjet. Jednak zde není věčně volné místo a cena 5 € za hodinu, taky vaši peněženku moc nepotěší.

Parkování na Tronchettu - 21 € na den


Další možností je parkování na Tronchettu. Je to uměle vybudovaný ostrov na okraji Benátek. Slouží jen na parkování. Pro auta i autobusy. Poskytuje 3957 parkovacích míst. Cena za celodenní stání je 21 €. Na hodinu je to 3 €. Je to levnější než na Piazzale Roma, ale ... ale je to daleko.

Cesta pěšky na náměstí Piazzale Roma je dlouhá 1,5 kilometru a trvá zhruba 25 minut. Při ní ovšem kolem vás sviští jedno auto za druhým. Nic moc. Můžete jet visutou lanovkou zvanou People Mover. Cena je 1.50 € za osobu a 1 směr, což pro 4 člennou rodinu děla 12 € za cestu tam a zpátky. Ale zase se to bude určitě líbit vašim dětem.

Nejlevnější možnosti parkování


Nejlepší a nejlevnější možnosti parkování poskytuje část Benátek zvaná Marghera. Je to vlastně průmyslové předměstí Benátek nebo chcete-li, tak pobřežní část Mestre. Leží těsně před mostem Ponte della Libertá, mostem, který spojuje Benátky s pevninou.

Expo Venice - 10 € na den


Tady máte 2 možnosti parkování. První je krásný nový parkovací dům v areálu Expo 
Venice. Nabízí 1.000 parkovacích míst. Jen se předem podívejte na jejich stránky, zda zrovna nebude probíhat nějaká výstavní akce. Teď v létě je to v pohodě. Nejbližší je veletrh elektroniky, ale ten bude až 17. září. Auto tu budete mít pod zámkem a pod střechou. Což oceníte hlavně v letních vedrech. Cena ze celodenní parkování je 10 € respektive 1,5 € za hodinu. Hned vedle je vlaková zastávka Venezia Marghera, odkud jezdí několikrát za hodinu vlaky do Benátek. 

Pojedete jen 1 zastávku. Nemůžete se splést. Všechny vlaky totiž končí v Benátkách na nádraží Santa Lucia. Cena za jízdenku je 1.25 €. Koupíte ji v automatech na nádraží. Postup je velmi jednoduchý. Vše ověřeno, naposledy minulý týden čtenářkou Bárou, které tímto moc děkuji za informace. 

Úplně nejlevnější - 4 € na den


Druhou možností je několik parkovišť při ulici Via dei Petroli. Ty jsou úplně nejlevnější. Několik soukromníků zde provozuje veřejná parkoviště. Všechny jsou oplocené a hlídané. Ceny začínají na 4 € za celý den. Ověřené (letos na jaře) je parkoviště s názvem Venice City Park (Mondial Park). Tady si účtují 4 € za den. V boudě u vjezdu na parkoviště prodávají většinou i jízdenky na MHD, na autobus. Cena je 1.50 € za 1 směr. Autobusová zastávka je cca 5 minut zpět a jmenuje se Via della Liberta 3/3. Všechny autobusy z ní jedou do Benátek. Na protější straně silnice je zastávka pro zpáteční cestu. Přes silnici vede nadchod. 

Aktualizace 19.11.2017
Nejlevnější parkování na den stojí 4,50 € na den. Na parkovištích přímo u hlavní silnice zaplatíte 5 €.


Parkování v Benátkách za 4 € na celý den
Parkoviště Venice City Park v Benátkách Margheře, s cenou 4 € za den


Mestre, modrá parkovací zóna


Abych byl důsledný, tak je tady ještě jedna možnost. Poslední. Můžete parkovat v Mestre. Pozor ale na to, že téměř celé město je modrá parkovací zóna. Místní policie, ostatně jako všude jinde na světě, se ráda zaměřuje na auta s cizí poznávací značkou. 

Z Mestre se budete muset také dostat do Benátek. Autobus nebo tramvaj vás přijde na 1.50 €. Jízdenky koupíte v trafikách nebo v kavárnách. Vlak stojí 1.25 €, jízdenky v automatech na nádraží nebo v nádražní pokladně. 

Buon viaggio!

Levné ubytování v Benátkách
Booking.com


24 komentářů:

 1. Plánuji tam jet, cestou z dovolené v Chorvatsku.. parkoviště za 4€ na den je super.. ještě najít nějaký ubytování.. myslím že se na Vašich stránkách ještě zdržím.. :-) borocop1@gmail.com

  OdpovědětVymazat
 2. Ověřeno 7.6.17. Parkoviště Venice City Park mohu doporučit. Aktuální cena parkovného k uvedenému datu je 4,5 €. Dále postupuje podle zde uvedeného. návodu (jeďte busem za 1,5 € atd.) Snad jen jedno upozornění. Nám se stalo,že na jedné z posledních křižovatek (myslím snad že Via Orlanda) před parkovištěm Venice City, se nás snažili odklonit máváním a zuřivou gestikulaci chlapíci v bílých tričkách. Působí dojmem že vámi hledané parkoviště je plné a musíte jet jimi požadovaným směrem. Pokud uposlechnete, dojedete sice na "parking free", ale záhy vás odkáží na loď, která vás bude podle nich stát pro 2 dospělé a 2 velmi malé děti 40 €. Jestli tam i zpátky nevím, neboť jsme se po tomto zjištění otočili a v pohodě dojeli do Venice Park City.

  OdpovědětVymazat
 3. Prosím vás, dá se s parkovacího domu Venice Expo dojít pěšky nějakým nadchodem nebo podchodem na vlakovou stanici Venezia Marghera přes Via della liberta? Budu vděčná za odpověď. Lenka

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ano, lenko dá. Běžte směrem ke stanici Marghera. Přímo naproti stanice je podchod https://www.google.cz/maps/place/45%C2%B028'20.0%22N+12%C2%B015'20.3%22E/@45.472233,12.2550898,136m/data=!3m2!1e3!4b1!4m5!3m4!1s0x0:0x0!8m2!3d45.472233!4d12.255637?hl=cs

   Miloš

   Vymazat
 4. Díky Vašemu webu jsme byli perfektně připraveni a 5.7.2017 jsme Benátky navštívili. Jsou nádherné a dýchla na nás romantika na každém rohu. Parkování jsme na Tronchettu a super. Pěšky jsme šli tam i zpět a dá se to v pohodě. Ještě jednou díky za rady. Martin P.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Těší mě, že vám byl můj web užitečný :-)

   Vymazat
 5. Rovnez potvrzuji vyse uvedene informace o parkovani u Expo Venice. Super misto a 300 m od parkoviste je zastavka autobusu 53E ktery vas v kazdych 22 a 55 minut dane hodiny odveze na Piazzale Roma. Snad jen, ze v garazich neni WC a lze platit jen v hotovosti, nikoliv kartou

  OdpovědětVymazat
 6. Ahoj, přidáváme se k poděkování za prima web. Dnes jsme navštívili Benátky, jsou kouzelné. Parkovali jsme ve Venice City Park - parkovné je zvýšeno na 4,50EMU/den, otevřeno je non stop, je hlídané. Obsluha nám prodala lístky na autobus - 1,50EMU/osoba/jedna cesta. Zastávka je 3 minuty, cesta trvá 5 minut, přesně, jak bylo na webu. Odjížděli jsme z Benátek docela pozdě, kolem 22 hod.,intervaly busu byly i tak velmi krátké - prakticky jsme vůbec nečekali.Děkujeme za informace.

  OdpovědětVymazat
 7. Ahoj,moc děkujeme za cenné informace.S rodinou jsme se vypravili na prohlídku Benátek.Parkovaní na Venice Cíty Park za 4,50 €.Na místo jsme dorazili v 9:00 a parkoviště bylo poloprázdné.Lístky na bus Vám prodají hlídači parkoviště.Mají i obousměrné.Zastávka za rohem.Jsou tam ukazatele.Benátky jsou kouzelné a k tomu za pár euro...Tomas

  OdpovědětVymazat
 8. Zdravím,
  tak dneska jsme navštívili Benátky. Parkovaní na Venice Cíty Park s dodávkou (Vito) vyšlo na 8euro což je normální, že za větší auto je příplatek. Jinak všechno v pohodě. Při odjezdu trochu zácpa, ale nic co by člověk nepřežil. Jediné co bylo drobné zklamání, tak byla projížďka na Gondole, ale byla to naše vina, že jsme si vzali Gondolu na začátku Benátek místo někde v centru. Za 80Euro bych čekal něco víc :-(. Jinak všechno super a moc děkujeme za super informace na této stránce. Jirka

  OdpovědětVymazat
 9. Dobry den,v sobotu sme boli v Benatkach parkovali sme v Expo Venice.Parkovanie super,prisli sme tam v sobotu o 11.30 a parkovaci dom skoro prazdny.Potvrdzujem 10 eur na cely den.Do benatok sme sli autobusom,listky sme nemali,lebo sme nenasli automat.Naspät sme sli tiez autobusom,je to asi prva zastavka za mostom.Treba vystupit pri takom nadchode,hned pod nim je zastavka.V nadchode je aj vytah.Dakujem za info na tejto stranke,nam to velmi pomohlo.

  OdpovědětVymazat
 10. Zdravím, ráda bych se zeptala, zda se dá auto nechat i přes noc v Expo Venice, chtěli bychom jednu noc přespat v centru Benátek, děkuji.

  OdpovědětVymazat
 11. Ano, je možné parkovat i přes noc. Cena zůstává pořád stejná - 10 € na den. Miloš

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tak to je super, děkuji ��

   Vymazat
 12. Dobrý den, dá se nechat auto přes noc ve Venice city park? Případně za kolik? děkuji

  OdpovědětVymazat
 13. Ano dá. Cena je 5 € za 24 hodinové parkování.

  Miloš

  OdpovědětVymazat
 14. Dobrý den,

  plánuji cestu do Benátek. Pojedu sama se dvěma dětmi 3,5 a 1 rok a mám ráda vše připravené, abych na místě nešťourala zbytečně dlouho prstem na mapě a zmatená pobíhala po bus nádraží ;-)
  Jde o jednodenní návštěvu Benátek a jako historicky a turisticky nejkrásnější mi přijde čtvrť San Marco (máte-li jiný názor, sem s ním - budu ráda za radu :) ). Nevím ale, jak se z parkoviště v Mestre dostanu do této čtvrti. Přímým autobusem od parkoviště? Jakou linkou? Nebo někam a pak pěšky? Moc moc moc moc děkuji za tipy!!! :)
  Veronika

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ozvěte se mi prosím na můj email, najdete ho na hlavní stránce nahoře, pod titulním obrázkem, v záložce "o mě". Nechci sem dávat e-mail kvůli spamovacím robotům. Z Mestre máte několik možností, záleží, kde budete bydlet. Děkuji. Miloš

   Vymazat
 15. Díky za užitečné info a přidávám svůj příspěvek: parkovacích možností na ulici Via dei Petroli je skutečně několik. Nedivte se, když vás navigace bude tahat nesmysleně nahoru a dolů, ale je třeba se dostat na správnou stranu několikaproudové silnice. Parkoviště jsou to soukromé, všechny za 4,5 EUR/24 hodin, oplocené, hlídané, venkovní. Osobně jsem využil Venice Car park. Platí se až při odjezdu. Chlapík vám prodá jízdenku na bus za 1,5 EUR, děti do 6 let zdarma. Zastávka autobusu Via della Liberta je 200 metrů, do Benátek jedou autobusy č. 2, 4, 6 a 7. V autobuse jízdenku přiložíte ke čtečce, čímž ji označíte. Vystoupíte na 1. stanici, což je v podstatě i konečná. V Benátkách stojí veřejné WC 1,5 EUR/osobu!! Na zpáteční cestě vystoupíte opět 1. stanici, vrátíte se cca 70 metrů k nadchodu, přejdete rušnou cestu a po 3 minutách jste u auta.

  OdpovědětVymazat
 16. Dobry den, planujeme navstivit Benatky, chtela bych se zeptat jestli je mozny vysadit posadku na Piazzale Roma,jede s nama babicka tak aby se nemusela tahat pak busem, a vratit se zpet na parkoviste Venice city park nebo Mondial park, jestli to neni prilis velka ztrata casu a jestli se tam vubec dostanu ze smeru od Benatek aby to nebylo prilis komplikovane a zdlouhave nez abychom jeli vsichni autobesem z parkoviste. Predem dekuji za odpoved

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Babičku vysaďte na Piazzale Roma před budovou garáží San Marco (bilá rohová budova ve funkcionalistic. stylu). V přízemí sidáte kafe, než se řidič vrátí. Cesta mu zabere 20 až 30 min. K nájezdu na parkoviště pak použjte navigaci (via Petroli 5) Miloš

   Vymazat
 17. Venice Car park, cena 4.5EUR (0-24h). Chlapik predava kartu na bus so spiatocnym listkom za 3EUR.
  Cesta z Piazzale Roma autom na parkovisko a spat busom 27min.

  OdpovědětVymazat
 18. Parkoval jsem v parkovacím domě na Expo Venice od pátku 14.00 do neděle 9.00. Parkovné bylo celem 30 za tři kalendářní dny. Měl jsem trochu obavy, ale auto bez úhony vydrželo.
  Lístek na vlak se dá koupit v budově vlevo naproti vstupu do podchodu ke stanici. Cena 1.5E. Z nádraží jsem pokračoval lodí do hotelu u náměstí S.Marco. Lístek na loď stojí 7.5E, dpoporučuji koupit za 20E lístek na 24 hodin.

  OdpovědětVymazat

Je fajn, že si svůj názor nenecháváte pro sebe.